Побутова техніка давно перестала бути розкішшю, вона перетворилася на надійного помічника людини. Купуючи пральну машину, духовку або прилади для випікання, нагрівання води, приготування кави та інші актуальні агрегати, хочеться отримати довговічний та зносостійкий варіант. Але навіть найякісніші та найнадійніші пристрої можуть вийти з ладу, й тоді знадобиться ремонт побутової техніки.


Чи варто ремонтувати побутову техніку самотужки

При поломці приладу, що використовується вдома або в офісі, виникає два важливі питання: де ремонтувати його та як знайти запчастини до побутової техніки, щоб вони повністю відновили функціональність та забезпечили її безперебійну роботу. Є ті, хто одразу ж береться за ремонт пральних машин, мікрохвильових печей та інших агрегатів самотужки. І іноді поломку справді вдається легко усунути, адже в інтернеті багато інформації від професіоналів, як це зробити самостійно. Але вибираючи такий спосіб, варто пам'ятати, що він має як переваги, так і недоліки.
До плюсів самостійного усунення поломок побутових приладів варто віднести:

  • оперативність, оскільки розпочати ремонт холодильників чи чогось ще можна одразу після поломки. Не треба чекати на майстра, який буває нарозхват;
  • економія, адже оплачувати послуги спеціаліста не потрібно, зате можна на заощаджені кошти замовити дорожчу деталь;
  • відсутність прив'язаності до часу, адже у багатьох майстрів такий самий графік, як і у працівників інших сфер, тож у день ремонту професіоналом доведеться брати відгул на роботі. Самому виконати цей процес можна ввечері, вночі, у вихідні.

Самостійний ремонт електроніки та побутової техніки має й мінуси:

  • втрата гарантії, якщо її термін не закінчився. Беручись за усунення поломки й не впоравшись із цим завданням, вже не можна буде скористатися особливими умовами гарантійного сервісу та доведеться повністю оплачувати вартість послуг;
  • погіршення ситуації неправильним монтажем. Встановивши деталь не відповідно до технічних вимог, можна зіткнутися з виходом з ладу більшої кількості важливих вузлів, ніж раніше;
  • купівля неякісних запчастин без досвіду, які не прослужать довго та не забезпечать функціональність приладу.

Без впевненості у своїх силах і знаннях навіть за ремонт дрібної побутової техніки не варто братися, не кажучи вже про такі складні агрегати, як холодильник, посудомийна машина, електрична духовка і не тільки.


Переваги та недоліки заміни деталей у сервісі


Якщо можна знайти професійний ремонт побутової техніки поруч, не варто братися за самостійне виправлення поломок. Краще одразу звертатися в сервіс. Такий варіант дає впевненість, що заміна деталей та усунення несправностей буде виконана професійно, а найголовніше – збережеться гарантія. І це далеко не всі його переваги.
Ремонт побутової техніки у Києві та інших містах сервісним центром має одразу кілька плюсів:

  • точний підбір та використання деталей перевіреної якості, які хоч і коштують дещо дорожче, але й служать довше;
  • безоплатне надання послуги у випадках покриття гарантією;
  • якщо техніка вбудована, можна викликати майстра додому.

Але є й недоліки: ремонт пральних машин, пилососів та інших приладів однозначно обходиться дорожче, ніж самотужки. А чекати доводиться не один день, адже потрібні деталі не завжди є. Але найбільший мінус у тому, що у невеликих населених пунктах знайти сервіс практично неможливо, тож доводиться шукати ремонт побутової техніки в Одесі чи в інших великих містах.
Вибираючи один із варіантів – самотужки чи стараннями професіоналів, варто оцінити, які переваги кожного способу у пріоритеті. Якщо можна почекати, але бути впевненим в якості, то однозначно – сервіс.


Що врахувати під час вибору запчастин


Ремонт пральних машин в сервісі рідко вимагає підбору запчастин власником побутової техніки. Але при самостійній заміні деталей це потрібно. Щоб не розчаруватися кінцевим результатом усунення несправностей, всі деталі варто замовляти у спеціалізованих магазинах, а не купувати у тих місцях, де не видають чеки та не надають гарантії.
Актуальний варіант - інтернет-магазин, адже в каталозі можна дізнатися докладні характеристики кожного варіанту, підібрати запчастини до побутової техніки Saturn або будь-якого іншого бренду з максимальною точністю. Важливо звернути увагу на матеріали, з яких виготовлена деталь, відповідність до конкретної модифікації приладу. Тільки так ремонт прасок, чайників, посудомийок, кондиціонерів може гарантувати усунення поломок.